elektronika

Naše výroba

neoHEART BEAT (neoHB)

Jak již název napovídá neoHB jednotka vznikla na základě "oživení" různých modelů a dioramat.

Procesorová jednotka pro řízení světelných efektů, řízení otáček elektromotorků a ovládání modelářských servomotorů. Jednotka disponuje 4 vstupy a 20 výstupy různých druhů. Všechny vstupy mohou být digitální i analogové a dle stavu vstupů je generován příslušný efekt. Šestnáct výstupů slouží pro spínání led diod, čtyři výstupy mohou pomocí pwm signálu plynule regulovat jas. Napájecí napětí jednotky je 12V. Rozměry 100 x 100 mm. Program v procesoru, který generuje výsledné efekty může být psán na zakázku, dle potřeb zákazníka.

vlastnosti jednotky neoHB:

16 výstupů pro led diody (10x interiér a 6x záblesková poziční světla)                                                      4 proporcionální výstupy pro plynulé řízení otáček motorů                                                                      4 vstupy pro aktivaci efektů (lze aktivovat externím tlačítkem, pohybovým čidlem atd...)                      2 uživatelský přepínač pro nastavení efektů                                                                                                1 audio výstup pro generování zvuků (zvuk se nahrává na SD kartu a je automaticky spouštěn se startem motorů)

Jednotka neoHB  je dodávána s programem pro generování sekvencí efektů 2 a 4 motorových letadel. 


tiny HEART BEAT

Menší sestřička jednotky heart beat 1. TINY HEART BEAT slouží k řízení světelných efektů plastikových modelů letadýlek, autíček, kamionů či lodí.

Podle přání dodáváme jednotku ve dvou verzích řídícího programu.

První verze pro řízení efektů jednomotorových modelů letadel. Jednotka  řídí 8 světelných kanálů: 3x osvětlení interiéru, 5x poziční osvětlení a jeden výstup pro ovládání motoru.

Nebo druhá verze pro modely vozidel, která řídí 9 světelných okruhů:  přední/zadní osvětlení, 2 kanály pro interiérové osvětlení, levé/pravé blinkry, brzdová světla, dálková světla/rampa, stroboskopy záblesků a majáky.

Efektová sekvence se vždy spouští aktivací startovacího vstupu. K tomu lze využívat tlačítka, pohybová čidla nebo i dálkové ovladače.

Napájení jednotky 12V.

Rozměr 40 x 80 x 20 mm.

WIZARDino

Vývoj a výroba malých výukových a vývojových systémů založený na platformě procesorových modulů Arduino. K odlišení od ostatní elektroniky a modulů používaných spolu s Arduinem jsme zvolili název WIZARDino. Pomocí wizardina lze vytvářet od jednodušších až po složitější projekty v oblasti automatizace, měření a regulace. Desky jsou orientovány především pro vývojové a výukové účely. Díky procesorovým modulům Arduino se k programování využívá známé vývojové prostředí Arduino IDE.

Inspirací pro vývoj a výrobu destiček WIZARDino byla poptávka modelářů po malých "řídících" destičkách s moduly Arduino. Výhodou pak je to, že ti zdatnější modeláři si mohou v Arduino IDE programovat řídící sw přímo na míru svým potřebám.


WIZARDino - nanoLogic

Malá řídící destička využívající procesorový modul Arduino nano. V případě nedostatku paměti lze využít i modul Arduino nano every. Základová deska WIZARDino - nanoLogic byla navržena pro vývojové a výukové účely pro zájemce o programování Arduino nano.

 • 4x digitální vstupy 0 -15V Galvanicky oddělené s programovatelnou referencí úrovní a led signalizací stavu vstupu.
 • 2x analogové vstupy 0-15V Galvanicky spojené s deskou
 • 4x relé výstupy Každý výstup má přepínací kontakt s vratnou polymerovou pojistkou na společném vývodu com. Spínání zátěže do 30V / 3A a signalizace stavu pomocí led diody.
 • 1x konektor LCD Konektor pro snadné připojení znakového lcd displeje s řadičem HD44780. Displej se připojuje pomocí deseti žilového plochého kabelu. Kontrast displeje se nastavuje pomocí trimru umístěného na desce.
 • 2x konektory komunikace Na dva konektry se zámkem je vyvedena komunikace USART a I2C.
 • Napájecí napětí desky je 12V DC, rozměry 100 x 90 x 20mm.

Ukázkové programy, které slouží k otestování destiček wizardino. Jsou dvě varianty testů podle použitého lcd displeje. Použity jsou alfanumerické lcd s řadičem HD44780 a uspořádáním 2x16/4x20.

WIZARDino - nanoPWM

Malá řídící destička využívající procesorový modul Arduino nano. V případě nedostatku paměti lze využít i modul Arduino nano every. Základová deska WIZARDino - nanoPWM byla navržena pro vývojové a výukové účely pro zájemce o programování platformy Arduino. Destička je určena k "laborování" v projektech, kde se využívají výkonové pwm výstupy. Pomocí pwm výstupů lze plynule řídít výkon např. dc elektromotoru, úroveň svitu led osvětlení nebo tepelný výkon odporové zátěže. Díky třem digitálním, analogovým vstupům a třem pwm výstupům, lze vytvořit až tří kanálový pwm regulátor. Lze tak destičku WIZARDino nanoPWM naprogramovat například jako regulátor vytápění terárií. Nebo jednotku řídící RGB osvětlení terária, která imituje denní cyklus.

 • 3x digitální vstupy 0 -15V Galvanicky oddělené s programovatelnou referencí úrovní a led signalizací stavu vstupu.
 • 3x analogové vstupy 0-15V Galvanicky spojené s deskou.
 • 3x PWM tranzistorové výstupy Každý výstup je jištěn vratnou polymerovou pojistkou. Spínání zátěže 12V / 3A pro každý výstup. Signalizace stavu výstupu tranzistoru pomocí led diody.
 • 1x konektor LCD Konektor pro snadné připojení znakového lcd displeje s řadičem HD44780. Displej se připojuje pomocí deseti žilového plochého kabelu. Kontrast displeje se nastavuje pomocí trimru umístěného na desce.
 • 2x konektory komunikace Na dva konektory se zámkem je vyvedena komunikace USART a I2C.
 • Napájecí napětí desky je 12V DC, rozměry 100 x 100 x 20mm.

WIZARDino - ESP32tiny

Malá řídící destička využívající procesorový modul ESP32 devkit v1 "DoIT". Deska je určena pro vývojové a výukové účely pro zájemce o programování tohoto výkonného mcu modulu.

 • 4x digitální vstupy 0-15V Galvanicky oddělené s programovatelnou referencí úrovní a led signalizací stavu vstupu. Log. 1 v rozsahu vstupního napětí 7-15V.
 • 2x analogové vstupy / digitální vstupy 0-24V Galvanicky spojené s deskou.
 • 3x relé výstupy Každý výstup má přepínací kontakt s vratnou polymerovou pojistkou na společném vývodu com. Spínání zátěže do 30V / 3A a signalizace stavu pomocí led diody.
 • 1x PWM tranzistorový výstup Výstup je jištěn polymerovou pojistkou. Spínání zátěže 12V / 3A pro každý výstup. Signalizace stavu výstupu tranzistoru pomocí led diody.
 • 1x konektor LCD Konektor pro snadné připojení znakového lcd displeje s řadičem HD44780. Displej se připojuje pomocí deseti žilového plochého kabelu. Kontrast displeje se nastavuje pomocí trimru umístěného na desce.
 • 1x konektor komunikace Na konektor se zámkem je vyvedena komunikace USART.
 • Napájecí napětí desky je 12V DC, rozměry 100 x 90 x 20mm.

Níže je testovací program destičky WIZARDino ESP32tiny, tento program slouží k základnímu otestování vstupů / výstupů destičky s pomocí lcd displeje 4 x 20. Program je napsán v prostředí Arduino IDE.

FUNKCE PROGRAMU: Aktivace vstupu in1 přivedením napětí v rozsahu 7-15V aktivuje relé1. Relé je sepnuto po dobu sepnutí vstupu. Stejně spínají vstupy in2, in3 výstupní relé rele2, rele3. Vstup in4 aktivuje automatický test PWM výstupu. Po aktivaci vstupu in4 se plynule zvyšuje výkon PWM výstupu 0->100% a pak plynule snižuje 100->0%. Rozlišení pwm výstupu je 8 bitové, takže jsou zobrazeny hodnoty 0-255. 

Rozšiřujicí destička Raspberry TinyEDU-1

Destička TinyEDU se připojuje k GPIO konektoru Raspberry Pi a tím rozšiřuje jeho hw možnosti. Slouží k základnímu naučení ovládání vstupů, výstupů na GPIO pinech. K dispozici jsou 4 vstupní tlačítka, 2 vstupní přepínače, 4 výstupy s indikací led diodou a 2 relé výstupy. Pro jednoduché pískání je na desce osazena i piezo sirénka. Každý funkční prvek na destičce je ošetřen pomocí dalších součástek tak, aby nedošlo k poškození pinů na GPIO konektoru. POZOR všechny GPIO piny jsou vyvedeny 1:1 na 40 pinový hřebínek vedle hlavního konektoru. Připojení dalších externích prvků musí být součástkově ošetřeno tak, aby nešlo k poškození GPIO pinu.

Destička TinyEDU byla testována na Raspberry Pi 3, ale měla by fungovat i na jiných verzích s kompatibilním GPIO konektorem. (Raspberry2, 4, zero, Asus Tinker ...)

Rozšiřujicí destička Raspberry TinyEDU-2

Destička TinyEDU2 slouží k rozšíření hw možností mikropočítače Raspberry. Tento popupární jednodeskový počítač disponuje 40 pinovým rozšiřujicícm konektorem. Rozšiřujicí konektor tak lze využívát k ovládání a snímání dalších vstupů a výstupů. Díky rozšiřující destičce TinyEDU-2 se naučíte pracovat s gpio piny a můžete vymyslet i další projekty, kde propojíte sw a hw možnosti "Maliny".

Na desce je 6 digitálních vstupů, které jsou galavanicky odděleny. Standartně má deska nastaveny vstupy na 12V DC. V případě zájmu je možné dodat verze s 5V nebo 24V vstupy. Pomocí těchto vstupů můžete pak vyhodnocovat různá tlačítka, spínače, digitální čidla atd..

Deska disponuje 4 relé výstupy, každé relé má na společném kontaktu com vratnou polymerovou pojistku proti nadproudu.

Na desce je 1 výkonový pwm výstup. Tento výstup Vám umožní plynulou regulaci výkonu zátěže, která je k tomu to výstupu připojena. Je tedy jak dělaná k připojení dc elektromotoru nebo led pásku.

Destička TinyEDU-2 vyžaduje pro svou funkci externí napájecí zdroj 12V DC 3A. Z tohoto zdroje jsou napájeny spínací cívky výstupních relátek a výkonový pwm výstup. Pokud nevyužíváme plné zatížení pwm výstupu (3A) můžeme použít i napájecí zdroj s nižším výstupním proudem než 3A.

Rozměry destičky jsou 100 x 100 x 20 mm.